Trasa X

770 km przygody

Środowisko: Namiestnictwo Wędrownicze Hufca Warszawa Praga-Północ - "Bezkres" i Przyjaciele

logo-trasy slider image slider image

Podstawowe informacje

Stopień trudności: 2
Liczba uczestników: 45
Czy może przyjąć patrol skautowy: NIE
Informacja o dodatkowych kosztach: zajęcia fakultatywne, nieobowiązkowe, do wyboru.
Transfer Day: jeśli patrole wyrażą chęć zorganizujemy wspólny transport.
FanPage Trasy:

Komenda trasy

pwd. Maria Ramus (komendantka )
pwd. Michał Stanaszek HO (kierownik wypoczynku)
odkrywca Michał Pietruszewski (program i służba)
phm. Magdalena Mędrzycka HR (formalności i kontakt z uczestnikami

Fabuła

“Bądź zmianą” - to hasło tegorocznej Wędrowniczej Watry, ale także naszej trasy, chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, że żeby zmieniać świat należy zacząć od siebie. Wędrownik to osoba, która chce działać, ma ogromną motywację, ale często nie wie jak ją wykorzystać. Chcielibyśmy to zmienić. Pragniemy dać młodym ludziom okazję do poznania nowych rzeczy, znalezienia pasji, a może nawet pomysłu na siebie. Podczas naszej przygody nie zabraknie także służby, ale chcielibyśmy, żeby ta służba nie tylko dawała wymierny efekt dla środowiska lokalnego, ale także była rozwijająca dla uczestników.

Ostatnim bardzo ważnym elementem naszej przygody będzie refleksja. Wierzymy, że wśród nadmorskich wschodów i zachodów słońca stworzymy wyjątkową atmosferę pozwalającą uczestnikom na przemyślenia dotyczące ich samych ale także ich miejsca w społeczeństwie.

Wszystkie nasze działania będą opierać się na dwóch filarach- symbolice Wędrowniczej Watry oraz książce Tony’ego Halika “180 000 km przygody”

Przebieg trasy

Łączny dystans: ok. 53 km
Dzień 1 dystans: 12,8 km: Ahoj Hotel CWM - wędrówka po centrum i obrzeżach miasta Gdyni - Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni
Dzień 2 dystans: 14,9 km: Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni - Opera Leśna - Sopot – Molo w Sopocie
Dzień 3 dystans: 16,6 km: Molo w Spocie – Lasy Sopockie – Archikatedra Oliwska – Oliwa - Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego
Dzień 4 dystans: 8,7 km: Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego - Gdańsk - Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku


Łączny dystans: ok. 53km

Piątek, 18.08 - przednocleg, ognisko

Sobota, 19.08 - Poznaj samego siebie! Samokształcenie się w sferze umysłu i umiejętności miękkich, wyczyn w sferze umysłowej.

Niedziela, 20.08 - Poznaj swoje granice! Wyczyn w sferze fizycznej, pokonanie własnych słabości, barier. Testowanie zajęć.

Poniedziałek, 21.08 - Odnajdź swoje miejsce w społeczeństwie! Różne dziedziny życia- jak je pogodzić. Współpraca, duchowość, planowanie działań. Testowanie zajęć.

Wtorek, 22.08 - Bądź zmianą! Poznanie potrzeb środowiska, mądra i zaplanowana służba.

Środa, 23.08 - Zakończenie trasy. Przejazd na miejsce zlotu.

Każdego dnia wieczorem będziemy zbierać się na wspólnym ognisku i podsumowywać dzień, punktem wyjścia do dyskusji będzie przedstawiony fragment książki Tony’ego Halika “180 000 km przygody”, który będzie nawiązywał tematycznie do minionego dnia.

To trasa dla Ciebie?


Zgłoś się już teraz!