Trasa III

Bory Tucholskie

Środowisko: Niezłomni, pełni energii i zawzięci wędrownicy z Hufca ZHP Starogard Gdański!

logo-trasy slider image slider image

Podstawowe informacje

Stopień trudności: 3
Liczba uczestników: 100
Czy może przyjąć patrol skautowy: TAK
Informacja o dodatkowych kosztach: Do 15 zł.
Transfer Day: w własnym zakresie uczestników
FanPage Trasy: LINK

Komenda trasy

Paweł Spychalski - komendant
Rafał Zachmielewski - zastępca komendanta
Marzena Fandrejewska - zastępca komendanta - osoba odpowiedzialna za program i morale zespołu
Emilia Floryn - promocja i mega kreatywność
Kamil Wojak - program specjalności obronnej,
Dawid Zielinski - program surwiwalowy, kwaterka, trochę też "linoskoczek"
Justyna Myszkier - część programu ratowniczego, pozorację oraz kreacje do pozoracji
Paweł Potocki - kontakt z bractwem rycerskim, osoba od logistyki, nasz brat rycerz
Michał Rzepa - plan służby
Szymon Krajewski - nasz wędrownik "zwiedzacz", część zespołu speców od naszych terenów, program wędrówek
Robert Narloch - człowiek gra, zajmie się kwestiami fabularnymi trasy, oprawą

Fabuła

Czy interesowałeś się kiedyś lasem? Tym co skrywa pod swym pięknem? Czy Twoje myśli przebrnęły kiedykolwiek przez zielony mech i korę drzew? Las to nie tylko fauna i flora... Kryje on wiele tajemnic i historii, o których nawet Ci się nie śni. Bory Tucholskie, to miejsce pełne legend, zagadek i tajemnic, a my postaramy się abyś poznał ich piękne ale i zagadkowe lico. Ciekaw? Przeżyj to z nami!

Przebieg trasy

Długość trasy: 67km.

Przed nocleg: Czarna Woda

Dzień I (19.08) - Wędrówka w okolicach terenie Czarnej Wody połączona z fenomenalną grą terenową opartą o legendy Borów Tucholskich. Czekają Was również możliwe dodatkowe atrakcje oraz zwiedzanie dawnych miejsc kultu.

Dzień II (20.08) – Wędrówka z Czarnej Wody w okolice Borzechowa przez Hutę Kalną i Twardy Dół. W trakcie tego dnia zapoznacie się z lokalną historią związaną z działaniami partyzanckimi i militarnymi na tych terenach. W planach nie jeden dreszczyk emocji oraz zajęcia, które poprowadzi dla Was grupa rekonstrukcyjna jednostki militarnej.

Dzień III (21.08) – Wędrówka z Borzechowa do Starogardu Gdańskiego, przez Wirty i Piesienice. W trakcie tego dnia czeka Was przyjemna wędrówka po okolicznych lasach. Jeszcze przed nią nastąpią testy Waszych zajęć. Będzie możliwość zwiedzenia ogrodu dendrologicznego w miejscowości Wirty.

Dzień IV (22.08) – Wędrówka ze Starogardu Gdańskiego do miejscowości Owidz. Ostatni już dzień na naszej trasie. W miejscowości Owidz znajduje się stare grodzisko i to na nim planujemy spędzić dzień! Czeka Was masa atrakcji związanych z czasami średniowiecza, takich jak bieg rycerski, zajęcia z bractwem czy zwiedzanie tego fantastycznego miejsca, jednak to nie koniec niespodzianek.

Transfer Day (23.08) – Propozycja naszą jest przejazd z Starogardu do Tczewa pociągiem, następnie kolejnym do samego Zagórza. Wyjazd musiałby jednak być albo wcześnie rano w godzinach ok. 2:00 lub nawet już poprzedniego dnia. Na miejscu z Zagórza jest pomysł wynajęcia autokaru.

To trasa dla Ciebie?


Zgłoś się już teraz!