Strefa rozwoju

WW

Uczestników chcących otwierać przed sobą nowe horyzonty, zapraszamy do namiotu Strefy Rozwoju, gdzie będziemy rozwijać się wielokierunkowo. Poprzez doskonalenie umiejętności oraz poznawanie nowego będziemy stawali się początkiem zmiany, jaką chcemy widzieć w świecie.

W SR każdego dnia zlotu odbywać się będą zajęcia prowadzone przez pasjonatów i ekspertów w swoich dziedzinach, podzielone na następujące obszary:
- funkcjonowanie społeczne – czyli wszystko o umiejętnościach miękkich;
- poszerzanie horyzontów – od pokonywania osobistych barier do planowania dalekich podróży;
- szeroko pojęta wiedza o otaczającym nas świecie – świat jako globalna wioska; świat zbudowany z przyciągających się cząsteczek, czyli przyroda, chemia i fizyka;
- nabywanie umiejętności twardych – zajęcia techniczne, po których będziemy umieli konstruować nie tylko z klocków lego;
- powrót harcerzy do lasu – czyli teren, zwiady i specjalności.

Każdy dzień będziemy witać i żegnać medytując, dyskutując oraz podejmując aktywności fizyczne, czyli rozwijając siłę ducha, ciała i rozumu. Wieczorami będziemy spotykać się przy filmach a także poruszać ważne tematy związane z naszym funkcjonowaniem w społeczeństwie (my), ze spojrzeniem na drugiego człowieka (ty) oraz przyjrzeniem się sobie (ja).

Przyjdź do Strefy Rozwoju i rozwiń się na nowe.

Na zajęcia w blokach dziennych obowiązują zapisy w normalnym trybie, aktywności poranne i wieczorne dostępne są bez zapisów.