FAQ

Regulamin zlotu dostępny jest na stronie https://watra.zhp.pl/przydatne-linki-i-dokumenty/ wraz z innymi dokumentami.

Z biurem zlotu można skontaktować się za pomocą maila [email protected]

Na zlot zgłosić się możesz na stronie https://watra.zhp.pl/#zgloszenia

Zlot odbywa się w dniach 23-27.08.2023 w HBO Czernica

W Wędrowniczej Watrze mogą brać udział drużyny lub patrole 5 - 15-osobowe, składające się z wędrowników (członków ZHP w wieku 15-21 lat), które zgłoszą się w odpowiednim terminie przez formularz zgłoszeniowy i spełnią stawiane przed nimi zadania przedzlotowe. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Koszt udziału w Zlocie to 200 zł dla każdego członka patrolu lub 50 euro dla członków patroli zagranicznych.

Rekrutacja osób do służby pomocniczej (IST) odbywać się będzie poprzez formularz na stronie watry w terminie 10.06 - 15.07.2023 r. Zachęcamy do śledzenia strony i social mediów, aby nie przegapić terminu zgłoszeń.

Zachęcamy do skontaktowania się z metodykiem wędrowniczym w twoim macierzystym hufcu lub z referatem wędrowniczym Twojej Chorągwi. Jeśli nie wiesz czy taki referat działa w Twojej chorągwi - napisz do nas maila na adres [email protected]

Członkowie drużyn (patroli) wędrowniczych powinni być w wieku 15-21 lat. Jeżeli ukończył_ś 22 lata na początku roku kalendarzowego, zgodnie z metodyką przeprowadzony powinien być wtedy obrzęd wyjścia [co oznacza brak możliwości uczestniczenia jako członek drużyny (patrolu) na Wędrowniczej Watrze 2023]. Jeżeli ukończył_ś 22 lata przed tuż przed rozpoczęciem obozu wędrownego drużyny (patrolu) i w ramach uczestnictwa w Wędrowniczej Watrze Twoja drużyna (patrol) zamierza przygotować obrzędowe wyjście z drużyny albo urodziny masz dopiero w czwartym kwartale roku, nie jest to duży problem. Rozumiemy, że niektóre sytuacje są wyjątkowe, więc jeżeli uważacie, że Wasza właśnie taka jest, napiszcie nam to mailowo.

Zajęcia na wodzie nie będą zajęciami obowiązkowymi! Staramy się stworzyć tyle propozycji wodnych, aby każdy patrol miał możliwość pojawić się przynajmniej na jednych zajęciach nad jeziorem, ale podczas zapisów na zajęcia (na zlocie) będzie mnóstwo innych zajęć tematycznych i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Każdy patrol musi zgłosić wypoczynek w czasie trwania obozu oraz zlotu wędrowniczej watry. Przepisy państwowe zobowiązują do obecności kadry – wychowawcy oraz kierownika wypoczynku. Obie te funkcje muszą być pełnione przez różne osoby z właściwymi uprawnieniami (nie dotyczy ich limit wieku), kierownik i wychowawca muszą być obecne przez cały okres wypoczynku.